2 liselinin öldüğü Skuter kazasında kan donduran gerçek ortaya çıktı: Tam 53 metre…

Kaza, 22 Ekim gecesi Muratpaşa ilçesi Portakal Çiçeği Caddesi’nde meydana geldi. Üniversite imtihanına hazırlanan lise öğrencileri Mahmut Yağız Balcı ile Ada Kayahan, dershaneden çıktıktan sonra arkadaşları ile buluşup yemek yedi ve meskenlerine gitmek için elektrikli skutere bindi.

Yaya geçidinde yolun karşısına geçmeye çalışan skuterdeki gençlere, süratli olduğu belirtilen Muhammed Can Gülmez (23) idaresindeki 07 BBS 63 plakalı araba çarptı. Balcı ve Kayahan, çağrılan ambulansla kaldırıldıkları hastanede kurtarılamadı. Kazanın akabinde gözaltına alınan şoför Muhammed Can Gülmez, ‘Taksirle birden fazla kişinin vefatına neden olmak’ suçlamasıyla tutuklandı.

FREN İZİ SURATIN DAHA FAZLA OLDUĞUNU GÖSTERİYOR

Üniversite öğrencisi Muhammed Can Gülmez’in kullandığı arabanın kaza sonrasında 53 metre fren yaptığı tespit edildi. Kazada ölen liselilerin aileleri, mahkemedeki tabirinde yaklaşık 80 kilometre süratle gittiğini söyleyen şoför Gülmez’in suratının daha fazla olduğunu ileri sürerek, kaza sonrasında polisin olay yerinde yaptığı ölçümde belirlenen fren izinin de bunu gösterdiğini söyledi.

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir